משטחי גרניט פורצלן – באיזה צבעים הם מגיעים?

משטחי גרניט פורצלן – באיזה צבעים הם מגיעים?

מה מאפיין משטחי גרניט פורצלן ומה המקור שלהם?


משטחי גרניט פורצלן הם משטחים קומפוזיטיים המורכבים מאריחי פורצלן מסוגננים. הם מיוצרים בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שמשלבת אבן פורצלן טבעית עם מרכיבים סינתטיים וטכנולוגיים.

המקור הבסיסי של משטחי הגרניט פורצלן הוא אבן הפורצלן, אשר היא חומר קרמי מינרלי בעל עמידות גבוהה ותכונות מצוינות. הפורצלן מיוצר בתהליך של חימום מתקדם בטמפרטורות גבוהות, שבו מתאחדים חומרים טבעיים כמו חומרי מינרל, חומרי כבידה וחומרי רך לקבלת רצועה אחידה, מוצקה ועמידה.

תהליך הייצור של משטחי הגרניט פורצלן כולל חימום וחומר המינרלי בטמפרטורה גבוהה, הוספת כבידות, צביעה ועיצוב. בתהליך זה, ניתן ליצור עיצובים ודופי שונים, דמוי טבעי, המדמים חומרים כמו גרניט, אבן טבעית, עץ ועוד. כתוצאה מכך, משטחי הגרניט פורצלן מתאימים לשימושים רבים כמו משטחי מטבח, מקלחות, ריצוף וקירות בבתים ובמקומות ציבוריים.

משטחי גרניט פורצלן מכונים גם בשם "שיש" כי כך מקובל לכנות את משטחי העבודה למטבחים הביתיים בישראל. אבל בפועל זהו לא משטח שיש וזו אחת הסיבות שניתן למצוא אותו בגוונים רבים.

אז מהו בדיוק משטח גרניט הפורצלן? ממה הוא עשוי? ובאילו צבעים ניתן לקבלו?

משטחי גרניט פורצלן - באיזה צבעים הם מגיעים?

גרניט פורצלן צבעים – האם זה צבע טבעי?

משטחי הגרניט או השיש הינם משטחים טבעיים שנחצבים מהקרקע ומגיעים מקומות שונים ברחבי העולם. 

בעבר היה מקובל לייצר את משטחי העבודה למטבחים משיש טבעי אבן חברון או ממשטחי גרניט

ולכן זה נשאר הכינוי של משטחים אלה שיש גם כאשר הם מיוצרים מחומרים אחרים.

זהו המקרה של שיש גרניט פורצלן. הוא מיוצר בתהליך מלאכותי של מקוורץ מעורב במינרלים שונים ומחוסם בתנורים בטמפרטורות של 1600 מעלות . לאחר שהמשטח יוצא מהתנור ומתקרר מוטבעת עליו דוגמא של שיש טבעי .

כך נוצרים משטחים חזקים ועמידים במיוחד המכונים גם בשם גרניט פורצלן, והמשמשים לריצוף ואף למשטחי עבודה למטבחים.

איך יוצרים צבעים שונים של שיש גרניט פורצלן?

 כפי שהוסבר  לאחר שהמשטח יוצא מהתנור ומתקרר מוטבעת עליו  דוגמא של שיש טבעי .

הדפסת הדוגמא ורקע המשטח המודפס הם אלו שקובעים את הגוון ואת המרקם של המוצר הסופי וכך מתקבלת קשת רחבה של גווני שיש גרניט פורצלן .

בנוסף, בתהליכי ייצור מסוימים ניתן גם להוסיף פיגמנטים לחומרי הגלם כדי ליצור רקע וגוונים שונים.

כאשר מדובר על משטחי שיש גרניט פורצלן, הם מגיעים בקשת גוונים רחבה מאוד – מבהירים מאוד כמו לבן ועד לשחור, 

בגרניט פורצלן ניתן למצוא גם משטחים בגוון טרוורטין, או חום אדמדם .

בנוסף, ניתן למצוא משטחי גרניט הפורצלן עם עורקים ממש כמו של שיש טבעי.

למעשה ניתן גם ליצור משטחים של שיש גרניט פורצלן דמוי אבן גרפיט בגוון האפור המוכר, או דמוי אבן ירושלמית, בגוון הבהיר האופייני של האבן ועוד.

ולכן הגוון של המשטח הוא רק היבט אחד בעיצוב שיש גרניט פורצלן מכוון ששילוב הגוונים והוספת הדפסות של משטחי שיש טבעיים יוצרים מראה משויש של המשטח וזוהי למעשה האומנות האמיתית בתהליכי הייצור של משטחים יפים אלה.

ייחודיות משטחי גרניט פורצלן

למרות יתרונותיו של משטח גרניט פורצלן חשוב לזכור כי מדובר על מוצר שאינו דומה בתכונותיו לשום משטח עבודה אחר ולכן יש לבחור במפעל המתמחה בייצורו. 

על מנת לקבל משטח גרניט פורצלן בעלי מראה ייחודי שיהיה עמיד לאורך שנים יש להקפיד כי המשטח נחתך במפעל שברשותו מכונת חיתוך water jet (זוהי מכונת חיתוך ממוחשבת החותכת בסילון מים בלחץ גבוהה) דבר המבטיח משטח איכותי ועמיד לאורך שנים.

לסיכום, בראנץ מספקים משטחי גרניט פורצלן למטבח ברמה גבוהה ממיטב היצרנים בעולם ומציעים מערך מקיף ומלא של תכנון, ייעוץ, בחירה ותמיכה טכנית לכל אורך הדרך.

לקבלת מידע נוסף על המשטחים היפים והאיכותיים ביותר למטבח –דברו איתנו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

צרו קשר

איזה סגנון שיש למטבח הולך לכבוש את 2023? | שיש Baranetz

איזה סגנון שיש למטבח הולך לכבוש את 2023?

אומנם מגמות עיצוב בתחום המטבחים משתנים משנה לשנה, אך ישנם טרנדים מרכזיים במטבח, שמפגישים פונקציונליות וסטייל בצורה נצחית. בשנת 2023 מטבחים מודרניים ומינימליסטיים צפויים להיות

קרא עוד »

הי :)
מחפשים משטח עבודה למטבח?
  שלחו עכשיו שם וטלפון ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן